kategorie

Počet fotografií: 837Lotyšsko - Riga

134

Je-li zkouška založena na práci s přineseným textem, zapomenete knihu doma.
aktuálně

Vítejte v Lotyšsku....

Na těchto stránkách se vám pokusíme přiblížit zajímavou zemi, nacházející se na břehu Baltského moře. Můžete s námi den po dni nahlédnout do různých končin Lotyšska. Dovíte se o památkách a historii. Průvodcem vám budou fotografie a brzy také filmový dokument. Račte vstoupit...

POZOR!!!
Aktuálně připravujeme nebo již zpracováváme informace z ještě delšího tripu po Baltu. Litva, celé Estonsko a na chvilí i Lotyšsko. Více informací naleznete zde.

Vyhledávání

Rozšířené vyhledávání

Anketa

Chystáte se do Lotyšska?

Ano a poprvé
1 201
Ano a už jsem tam byl(a)
2 105
Přemyšlím o tom
3 70
Ne, nechystám
4 105
Počet hlasujících: 481 
Buďte s námi
i na Facebooku

Úvod - Startujeme....


16.02.2010
 pošli na vybrali.sme.sk

Rozhodnutí, že se někam vyrazí, bývá někdy velice těžké, někdy trvá dlouho. Člověk se rozhoduje, zvažuje, hodnotí a přehodnocuje. Nebo se ráno v sobotu v 8 vzbudí bez jakékoli myšlenky na to, že „někde na severu je hezká zem“ a už v 9 jsou letenky koupené a je jasné, že je zaděláno na velice zajímavý týden. Tak to prostě chodí. I rychlá rozhodnutí můžou být správná a toto rozhodně bylo. Vidět postkomunistickou krajinu a paralelně zemi, kde roste ekonomika a životní úroveň po osvobození se od nadvlády Ruska raketovou rychlostí, vidět louky a háje plné bříz jako ze sovětských pohádek, které sledujeme o Vánocích, mít možnost promluvit rusky, ochutnat jinou kuchyni, vidět pověstné hrady a zámky, poznat nové lidi, Slovany ze severu... Mělo to již na začátku vše, co se od pořádného tripu čeká.


Zobrazit místo Lotyšsko, Litva, Švédsko na větší mapě

Ještě před odletem se dějí věci! Na poslední chvíli přichází informace o tom, že se změnil čas odletu spoje, kterým se máme vracet zpět. Nikdo nic neřekne a najednou je nutno se rozhodnout, jestli vůbec letět nebo ne. Zůstat trčet kdo ví jak dlouho ve Švédsku nebo zůstat doma? Celá anabáze s leteckou společností Ryanair je popsána na jiném místě tohoto serveru. Dobrodružství musí být, i kdyby jsme měli spát dva dni někde na letišti, že? Takže se vyráží do světa, který je zatím znám jen z Lonely Planet a nějakého toho dokumentu v TV.

Cesta směr Balt může být autem nebo autobusem dlouhá a nepohodlná. Kodrcat se tam více než den nebo využít letecké spojení nízkonákladovky? Co tedy vybrat? Vše má své výhody i nevýhody. Nízkonákladovka vyhrála a cesta začíná kodrcáním po panelové příšeře z Brna směr Bratislava, odtud letadlem do Stockholmu a následně přelet malinko zpět vpravo do jiného časového pásma do Rigy, hlavního města Lotyšska.

Více o katastrofálním jednání společnosti Ryanair a v čase psaní článku, ochraně spotřebitele, jednání se Švédy i Čechy a jak top vlastně dopadlo naleznete v samostatném článku.

Bookmark and Share


KomentářeČlánek zatím nebyl komentován

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

Poslední aktualizace 18.03.2015 09:56:00 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2018 Všechna práva vyhrazena.